InFo Lens 2017-11-03T12:23:40+00:00

INSTANT FOCUS® TEKNOLOJİ

Instant Focus®, göz içi lensinin doğal akomodasyonunun yerini alabilecek patentli bir EDOF (Extended Depth Of Focus – Genişletilmiş Fokus Derinliği) teknolojisidir. Temel olarak psödo non-difraktif ışın demeti (pseudo nondiffractive beam – PNDB) oluşturarak fokus derinliğini arttırır. Böylelikle beyin çoklu odak noktaları nedeniyle zorlanmaz ve görsel bozulmalar oluşmadan farklı uzaklıklardaki görüntülere çok hızlı adapte olur.

INFO LENS

InFo, ameliyat sonrası yakın, orta ve uzak mesafe geçişlerinde kesintisiz olarak sürekli görüş sağlayan hibrit bir göz içi lensidir (GİL). InFo bu karakteristiğe sahip olabilmek için inovatif bir optik dizayn eDliştirmiş ve buna ek olarak Instant Focus® teknolojisini kullanmıştır.

Uzak, orta ve yakın mesafelerde görüşün kusursuz olarak sağlanabilmesi için üç farklı özellikli (refraktif, difraktif ve asiferik) yüzeye sahiptir.
Yakın ve orta mesafe görüş kalitesi küçük pupilde dahi en iyi sonuç verecek şekilde geliştirilmiş ve kapalı haptik yapısı ile mükemmel santralizasyon ve stabilizasyon sağlamaktadır

Asiferik yüzey InFo’ nun orta bölümünde yer almaktadır. Bir Axicon karakteristiği göstererek psödo non-difraktif ışık demeti (pseudo non-diffractive beam – PNDB) olarak adlandırılan, ışığın Bessel demetlerinin geçişini sağlar. Bu tasarım ışık yoğunluğu ve duyarlılığını korumakla birlikte fokus derinliğinin artırılmasını sağlamaktadır.

RESOLÜSYON

MTF değeri 0,6 (@50lp/mm) dan yüksektir.

DİSFOTOPSİ

Apodize difraktif yüzey olumsuz görsel etkileri en aza indirir. InFo lensin bu yapıya ek olarak refraktif ve asiferik bölümler ile hibrit hale getirilmesi, disfotopsi açısından neredeyse sıfırlanmasını sağlamaktadır.

YAKIN EKLEME ve EDOF

+3.0D stardart yakın ekleme ile okuma mesafesi 33 cm ye kadar yaklaştırılmıştır. Patentli EDOF teknolojisi sayesinde her mesafede kesintisiz net görüş sağlanır.

IŞIK YOĞUNLUĞU

Difraktif yüzeylerin azaltılarak minimize edilmesi, standart difraktif rakiplerine kıyasla Info lensteki ışık kaybının en az olmasını sağlamaktadır.

PUPİL VE IŞIK DAĞILIMI

InFo lens yakın, orta ve uzak mesafede hastanın gün içerisindeki tüm aktivitelerini yapmasına olanak sağlar. Işığın miktarından bağımsız olarak
yakın ve orta mesafe için sorunsuz bir görüş sağlar. Bu nedenle presbiyopi ve hipermetrop hastalar için de Info lens uygun bir tercihtir.

GÖRSEL SONUÇLAR

Info lens ile hastalar ameliyat sonrası gözlüksüz olarak yakın, orta ve uzak mesafede kesintisiz net görüşe kavuşur. Disfotopsi neredeyse sıfır ve sıfır arasında değişir.

Defokus Eğrisi

TEKNİK ÖZELLİKLER